Евролига

Евролига

pero zvezda
Евролига

Црвена Звезда со нашиот Перо Антиќ го обезбеди десеттиот сезонски триумф во Евролигата и тоа пред своите гледачи против шпанскиот прволигаш Уникаха со 80-74. Српскиот претставник успеа во втората и третата четвртина да направи разлика од 10 кошеви ...
doncic-olimpijakos
Евролига

Реал Мадрид и Олимпијакос оваа вечер одиграа навистина израмнет и тежок меч во шпанската престолнина, но покрај резултатскиот дел од овој меч кој им припадна на гостите со 79:80, вреди да се одбележи уште една нова магија на ...
pao-fans
Евролига

Војната меѓу Евролигата и Панатинаикос вечерва кулминираше со потегот на грчкиот клуб, чии кошаркари не излегоа на теренот за време на интонирањето на химната на ова елитно кошаркарско натпреварување. На почетокот на неделата, Евролигата го казни сопственикот на ...
sito-alonso
Евролига

За разлика од резултатите на фудбалската и ракометната секција на Барселона, кошаркарите повторно не се убедливи во домашното првенство, а тоа е една од причините што денеска отказ добил тренерот Сито Алонсо. Алонсо се наметна на шпанската кошаркарска ...
Dimitris-Janakopulo
Евролига

Дисциплинската комисија на Евролигата денеска донесе одлука со која го суспендираше сопственикот на грчкиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос. Според истата, првиот човек на атинскиот клуб следните 12 месеци нема пристап во арените каде ќе се играат натпревари од ...
Omic
Евролига

Црвена Звезда со ослабен состав успеа да го победи Олимпијакос, но овој евролигашки триумф како да падна во сенка поради однесувањето на членовите на навивачката група „Делии“. Тие најавија дека ќе го бојкотираат клубот поради ангажирањето на Ален ...
pero
Евролига

Перо Антиќ нема да биде подготвен за утрешниот евролигашки натпревар меѓу Црвена Звезда и Олимпијакос, потврдил вечерва тренерот на српскиот тим, Душан Алимпијевиќ. Македонскиот кошаркар претходно ги пропушти и натпреварите против Макаби и МЗТ Скопје, па и покрај ...
Antic3
Евролига

Перо Антиќ е исклучително важен играч за Црвена Звезда, а колку едно негово бледо издание всушност влијае врз играта на српскиот шампион дознавме денеска. Македонскиот кошаркар беше далеку од својот просек и постигна само два поени, а сето ...
pero
Евролига

Црвена Звезда играше очајна одбрана на гостувањето кај Ефес и прими повеќе од 100 поени во поразот од 104:95, а глобалниот заклучок на српските медиуми беше дека националниот шампион едноставно го губи идентитетот и не е ист тим ...
pero zvezda
Евролига

Црвена Звезда е поразена од Анадолу Ефес со 104:95 во натпревар од кошаркарската Евролига, на кој не настапи нашиот интернационалец Перо Антиќ. Неговото неиграње се чувствуваше пред се во одбраната каде „црвено-белите“ премногу лесно примаа поени и никако ...