Евролига

Евролига

saras-obradovic
Евролига

Четири екипи од утре во Белград ќе се борат за титулата во кошаркарската Евролига, а денеска претставниците на полуфиналистите имаа заедничка прес-конференција на која го промовираа завршниот турнир. Тренерот на најголемото изненадување Жалгирис, Шарунас Јасикевичиус, во пресрет на ...
euroleague
Евролига

Популарниот Ф4 турнир во Евролигата кој ќе започне со одржување утре и ќе трае до 20 мај во ,, Комбанк Арена” се очекува да му донесе на Белград неверојатни од 18 до 20 милиони евра. Ф4 директно ќе ...
jan-vesely-fenerbahce-dogus
Евролига

Во најсилното кошаркарско натпреварување на стариот континент-Евролигата останува само да се доигра самата завршница, фајналфорот кој ќе се игра во Белград, меѓутоа и без тој настан одбрана е најдобрата петорка за сезоната 2017/2018. Изборот го направија медиумите и ...
final four
Евролига

Евролигата е при крај, а тоа значи дека ќе се игра завршницата која е предвидена на едно место да ги собере најдобрите четири тима во Европа. Популарниот Ф4 турнир е предвиден да се одржи од 18 до 20 ...
luka-doncic
Евролига

Реал Мадрид славеше над Панатинаикос со 89-82 и со 3-1 ја затвори четвртфиналната серија или поточно обезбеди место на собирот на најдобрите четири екипи во Евролигата за оваа сезона, турнир кој ќе се одржи во Белград. За разлика ...
felipe-reyes
Евролига

Екипата на Реал Мадрид го победи Панатинаикос и со вкупни 3-1 ја затвори четвртфиналната серија или поточно обезбеди тикет за завршниот турнир во Евролигата. Нормално задоволството беше огромно кај „кралевите“, па така најискусниот играч и капитен, Фелипе Рејес ...
real
Евролига

Шпанкиот гигант Реал Мадрид е последниот патник на завршниот турнир во кошаркарската Евролига на кој домаќин оваа година е Белград. „Кралевите“ вечерва не дозволија изненадување и пред своите гледачи го добија Панатинаикос со 89-82 и со 3-1 ја ...
sved-vesterman
Евролига

Тимот на ЦСКА Москва е третиот патник на завршниот фајналфор турнир во Евролигата, откако вечерва во супер драматичен натпревар славеше над Химки со 89-88. Домаќините губеа со 15, 16 и 17 поени разлика во различни периоди од средбата, ...
Dimitris-Janakopulo
Евролига

Пукната е љубовта меѓу Панатинаикос и Евролигата веќе подолг период. Но никој не претпоставуваше дека ќе отиде дотаму со закани од страна на грчкиот клуб за заминување од Евролигата. Газдата на Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос е на чекор да ...
fenerbahce-dogus
Евролига

Составот на Фенербахче издвојува победа на гостивањето кај Басконија со 92-83 и на тој начин избори ново учество на завршните турнири во Евролигата, овој пат во Белград каде во полуфиналето ќе се соочи со пријатното изненадување Жалгирис. На ...