Поврзете се со нас

Шпанија

Бензема уште еднаш со коментар за можниот трансфер на Мбапе во Реал Мадрид

Објавено

на

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема уште еднаш даде коментар на прашање за Килијан Мбапе кој веќе извесен период се поврзува со трансфер на „Бернабеу“.

Во изјава за „РТВЕ“, Бензема повторно потврди дека има голема желба да го види фудбалерот како негов соиграч во „кралскиот клуб“.

– Дали сакам да играм со Килијан Мбапе во Реал Мадрид? Веќе кажав претходно, но ако сакате повторно, ќе кажам повторно. Секако дека сакам еден ден да играм заедно со него во Реал ,-изјави Мбапе.

Младиот француски фудбалер кој е голем навивач на шпанскиот гигант се уште го нема продолжено договорот со ПСЖ.

Од клубот од главниот град на Франција сакаат да му го продолжат договорот, меѓутоа желбата на самиот играч е тој да направи трансфер на „Сантијаго Бернабеу“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни