Поврзете се со нас

Македонија

Бекот Митревски се договори со Куманово

Објавено

на

Екипата на Куманово и во натпреварувачката 2024/2025 ќе биде дел од најсилната ракометна конкуренција во нашата држава, па гради тим кој ќе биде конкурентен и ќе може да одговори на предизвиците.

Ново име во составот на Куманово е десениот бек Иван Митревски со кого беше потпишан двегодишен договор. Митревски последниот ангажман го имаше во Радовиш, а претходно настапуваше и за Металург, Македонија Ѓорче Петров, Младост Богданци, Партизан Гевгелија, Вардар Неготино и Аеродром.

foto:www.facebook.com/mrkkumanovo

Претходно кумановци ги освежија своите редови со Каио Винициус Де Соуза Мораис, Благој Христовски, Давид Димевски, Борјан Цековски, Дамјан Јакимовски и Христијан Крстаноски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни