Поврзете се со нас

Англија

Бејл двоен стрелец, разиграниот Тотенхем го прегази Барнли (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Тотенхем ја комплетираше оваа недела со уште една победа од 4-0, односно по Волфсбергер четири „парчиња“ од четата на Жозе Мурињо прими составот на Барнли.

Клубот од Лондон немаше проблеми против денешниот ривал кого го реши по само половина час игра, период во кој трипати го матираше преку Бејл, Кејн и Лукас. До крајот видовме уште еден погодок кој беше дело одново на Бејл и тоа одново по асистенција на Сон.

Тотенхем со 38 бода е на 8 позиција на премиерлигашката табела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни