Поврзете се со нас

Балкан

Барди забележа уште една асистенција во дресот на Трабзонспор (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди запиша уште една асистенција во дресот на Трабзонспор во првата лига на Турција.

Барди беше стартер на пресметката со Кашимпаша на која во 19 минута испрати одлична топка на која фантастично реагираше Енис Дестан со глава за водство од 1-0.

Со овој резултат се замина на пауза, но во вториот дел гостите со три гола дојдоа до комплетен пресврт за 3-1 за да на крајот Појраз Јилдерим ги постави конечните 3-2.

Ова за Енис беше четврта сезонска асистенција, а зад своето име има и два погодоци. Трабзон со 37 бода е на третото место на табелата.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни