Поврзете се со нас

Англија

Андреас Переира со вонсериски гол се наметнува кај Оле во пресрет на новата сезона (Видео)

Објавено

на

Фудбалерот кој е под договор со Манчестер Јунајтед, Андреас Переира ги започна претсезонските подготовки со „ѓаволите“ иако неговата иднина е крајно неизвесна.

Бразилецот кој минатата сезона ја помина како позајмен фудбалер во Лацио, ова лето се врати во Манчестер и веќе почна да игра на подготвителните средби за тимот предводен од Оле Гунар Солскјер.

На денешната средба против тимот на Брентфорд, Андреас Переира постигна фантастичен погодок кој да беше на официјален натпревар долго ќе се вртеше на насловните шпици.

Переира фати волеј удар од поголема далечина и го матираше противничкиот голман, а за голот да изгелда уште подобро топката удри во пречката и се одби директно зад линијата.

Јунајтед во моментов има водство од 2:1 на тој натпревар, а првиот гол за „ѓаволите“ го постигна младиот Еланга.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни