Поврзете се со нас

Македонија

Андоновски и Ѓорѓески и во иднина ќе бидат „гладијатори“

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hcohrid

Крсте Андоновски и Даниел Ѓорѓески и во иднина ќе бидат дел од македонскиот ракометен суперлигаш ГРК Охрид.

Андоновски и Ѓорѓески ја прифатија понудата од клубот и ќе ги бранат боите на составот од Охрид најмалку до 2025 година. Претходно популарните „гладијатори“ ја продолжија соработката со уште неколку ракометари што јасно говори дека се гледа на долги патеки, поточно дека ова е проект кој треба да се развива и носи успеси во иднина.

foto:www.facebook.com/hcohrid

Охрид има учинок 3-1 во втората фаза, плејофот во Суперлигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни