Поврзете се со нас

Шпанија

Анчелоти без размислување го именуваше најдобриот тренер во светот (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Еду Агире како голем фан на Реал Мадрид доби прилика да го интервјуира Карло Анчелоти пред големото финале во Лигата на шампиони, во кое новинарот на „Ел Чирингито“ бараше кратки концизни одговори од Италијанецот.

Познатиот шпански новинар бараше брзи и едноставни реакции од предводниот на Реал Мадрид, кој пак навистина добро го положи испитот и со насмевка на лицето даде добри одговори.

Анчелоти без нималку двоумење го посочи Пеп Гвардиола како најдобар светски тренер во овој момент, но кога доби прашање со кого би пиел вино на вечера, го избра Мурињо пред Шпанецот и Аргентинецот Диего Симеоне.

Анчелоти во блиц интервјуто открива дека негов идол во детството бил Сандро Мацола, а се осврнува и за фудбалерот кој многу го сакал, но не успеал да го тренира.

Карло посочи дека таков пример е Франческо Тоти, легендарниот капитен на Рома за кого добро познато е дека има навистина големо мислење.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни