Поврзете се со нас

Свет

Американскиот капитен шокиран: Главниот судија не сакаше да се поздрави со Пулишич (Видео)

Објавено

на

Уругвај покажа класа и со перфектен учинок се пласираше во четвртфиналето на Копа Америка, а рано утрово победи и на меч на кој немаше никаков императив да брка три бода.

Тимот на Марсело Биелса ги шокираше Американците и домаќинот на турнирот остана елиминиран во воведната фаза, па не чуди фактот што имаше и голема нервоза и тензија по крајот на натпреварот.

Копа Америка остана без ооррганизаторот и тоа посебно тешко го прифати Кристијан Пулишич, кој по сериозните забелешки за судиите, на крајот наиде и на неверојатна и несекојдневна ситуација.

Американскиот капитен беше во центарот на вниманието во завршната фаза од мечот, а сериозните протести направија да биде игнориран од главниот судија.

Иако им подаваше рака, Пулишиќ не доби доби одговор само од помошникот, па ваквото однеување донесе и многу критики за Кевин Ортега.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни