Поврзете се со нас

Англија

Вилијан пред неочекувано враќање во Лондон и Премиер лигата

Објавено

на

Вилијан имаше разочарувачки престој во редовите на Арсенал, па реши порано да ја заврши соработката со „топчиите“ и да се врати во родниот Бразил.

Фановите очекуваа дека Вилијан и ќе ја заврши кариерата во татковината, но сега пристигнуваат информации дека може изненадувачки да се врати во Премиер лигата.

Бразилецот повторно би настапувал во Лондон, но овој пат за повратникот во елитата, екипата на Фулам, која наводно преговара со него.

Претседателот на Коринтијанс најавил дека утре ќе биде познато каков ќе биде статусот на Вилијан во продолжение, па нема да биде изненадување ако му биде дозволно да се врати во Англија.

Поранешниот бразилски репрезентативец седум години играше во Челси каде остави добар впечаток, но не успеа да ги повтори таквите игри по трансферот во Арсенал. Сега медиумите најавуваат дека може да игра за трет различен клуб од Лондон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни