Поврзете се со нас

НБА

Вестбрук сакаше да му украде топка на Пул, заврши со фрактура на раката (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/LAClippers

Расел Вестбрук оди на принудна пауза откако заработи незгодна повреда на дуелот во кој Лос Анџелес Клиперс оствари уверлива победа над Вашингтон.

Ѕвездата на домашниот тим несреќно заработи фрактура на левата рака и тоа во обид да ја одземе топката од Џордан Пул, а во моментот на контакт изразот на неговото лице не најавуваше повреда од сериозен карактер.

Сепак, откако популарниот Рас го напушти натпреварот во првиот дел, лекарите утврдиле дека се работи за скршеница, а Клиперс засега не прогнозира колку долго ќе трае паузата на Вестбрук.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни