Поврзете се со нас

Англија

Таткото на Халанд: Ерлинг сака да се испроба во повеќе првенства

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Ерлинг Халанд веќе ја исплатува инвестицијата на Манчестер Сити, но се чини дека премиерлигашот ќе има тешка задача да го задржи подолго од траењето на актуелниот договор.

Неговиот татко, поранешниот фудбалер Алф Инге Халанд во последното интервју зборувал за амбициите на Ерлинг, потврдувајќи дека сака да се испроба во повеќе шампионати.

– Мислам дека Ерлинг сака да настапува во сите поважни првенства.

– Може да игра по три-четири години во секое од нив, по две и пол години во Германија, може да остане толку и во Англија, па потоа да замине во Шпанија, Италија и Франција, – рекол Халанд сениор.

За Халанд одамна се интересира Реал Мадрид и се претпоставува дека Флорентино Перез ќе испрати конкретна понуда во 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни