Поврзете се со нас

Италија

Сунес за „пресвртот“ кај Французинот: Кариерата на Погба тргна во погрешен правец по тој момент

Објавено

на

Пол Погба може неславно да ја заврши својата фудбалска кариера, а такво нешто најавува 4-годишната суспензија поради користење допинг.

Наместо враќање во дресот на Јувентус по многуте повреди кои го измачуваа, на Французинот сега му останува да чека на одлучување на жалбата која е најавена за Спортскиот арбитражен суд во Лозана, а дотогаш очекувано ќе трпи многу критики за своите одлуки.

Греем Сунес традиционално го критикуваше Погба уште додека овој настапуваше за Манчестер Јунајтед, па и сега не бил премногу емпатичен кон Французинот.

– Имаше предиспозиции да биде најдобар играч за врска во светот, но му недостасуваше карактер и однос на теренот со кои можеше да ги искористи техничките и физичките предиспозиции.

–  Најлошото нешто што му се случи е освојувањето на Светското првенство со Франција. Тоа му влијаеше на егото и од тој момент се тргна во погрешна насока за него, – изјавил Сунес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни