Поврзете се со нас

Свет

Сопругата на Мамаев јавно го обвини фудбалерот дека ја изневерувал на подготовките во Шпанија

Објавено

на

blank

Рускиот фудбалер Павел Мамаев денеска е топ тема на медиумите во својата земја, а причина е потегот на неговата сопруга Алана.

Атрактивната сопруга на Мамаев на Инстаграм објавија фотографии и комуникација меѓу нејзиниот сопруг и анонимна Шпанка, тврдејќи дека фудбалерот ја изневерил за време на зимските подготовки во Шпанија.

Алана го открила идентитетот на 29-годишната девојка за која тврди дека му била љубовница на членот на Ростов, а тоа го потврдуваат и нивните разговори преку социјалните мрежи.

blank

– За време на тренинг кампот на Ростов, мојот сопруг ме изневерил со девојка од Шпанија. Мислел дека ако е во Шпанија, никој нема да дознае, но не е толку лесно како што очекува, ги имам сите информации. Му благодарам на Ростов за одлично организираните подготовки, – напишала сопругата на фудбалерот.

Алана и Павел се во брак од 2013 година и имаат три деца. Фудбалерот на Ростов во 2018 година заврши во затвор поради неколку физички напади во кои учествуваше, а беше ослободен по неколку месеци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни