Поврзете се со нас

Германија

Штугарт ја елиминира Борусија, Сарбрикен изненади уште еден бундеслигаш во Купот

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/VfB

Борусија Дортмунд го заврши настапот во германскиот фудбалски Куп по денешниот пораз од Штутгарт на гостински терен (2:0).

Домаќините дојдоа до водство во 55. минута кога Гираси постигна уште еден важен гол за својата екипа, најавувајќи ја победата.

Истата ја потврди Силас во 78. минута и го потврди пласманот на Штутгарт во четвртфиналето на Купот.

Претходно, Сарбрикен исфрли уште еден бундеслигаш, победувајќи го Ајнтрахт со 2:0 на домашен терен и останува најголемото изненадување во ова натпреварување.

Баер Леверкузен не погреши против Падерборн и со триумфот со 3:1 се пласираше во четвртфиналето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни