Поврзете се со нас

Англија

Салах се пофали со новата фризура и ги изненади фудбалските фанови (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Мохамед Салах веќе го започна својот одмор по крајот на сезоната во Премиер лигата, а додека медиумите шпекулираат дали ќе замине од Ливерпул, тој реши да направи една голема промена.

Препознатливата фризура на египетскиот репрезентативец барем привремено е заменета со друго издание, кое предизвика големо внимание на социјалните мрежи.

Салах е неизвесен во однос на следната сезона, пред се поради заминувањето на Јирген Клоп, но и поради претходното флертување со богати понуди од Саудиска Арабија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни