Поврзете се со нас

Шпанија

Реал со конкретно видео го објасни „Бермудскиот триаголник“ на Анчелоти (Видео)

Објавено

на

Карло Анчелоти не штедеше комплименти за триото Модриќ-Крос-Касемиро по контролниот натпревар со Јувентус, нарекувајќи го ова трио  – фудбалски Бермудски триаголник.

Италијанскиот стручњак е воодушевен од начинот на кој триото соработува и ја крие топката од противникот, а Реал Мадрид со едно видео ја илустрираше оваа изјава.

– Касемиро, Крос и Модриќ ги викам Бермудски триаголник бидејќи топката исчезнува кај нив. Овој тим никогаш нема да ги изгуби гладот за трофеи се додека ги има овие тројца, -порача Италијанецот.

Реал Мадрид преку социјалните мрежи објави сегмент од дуелот со Јувентус, на кој на дело се гледа моќта на „триаголникот“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни