Поврзете се со нас

Франција

Рамос повторно паузира, Меси се враќа во составот на ПСЖ

Објавено

на

Лионел Меси вечерва ќе настапи за ПСЖ на дуелот од француското првенство против Ница, но Серхио Рамос не е дел од списокот на тренерот Маурисио Покетино.

Рамос конечно дебитираше во победата на Ст. Етјен, но очигледно Покетино не сака да ризикува и ќе го одмори шпанскиот дефанзивец во пресрет на следните обврски на екипата.

За разлика од Рамос, Меси е подготвен за настап иако имал стомачни проблеми по церемонијата на која му беше доделена „Златна топка“, а ПСЖ ќе го искористи тоа за да го одбележи големиот успех на Аргентинецот и тоа пред своите фанови.

Во составот на ПСЖ се враќа Марко Верати кој не настапи на дуелите со Манчестер Сити и Ст. Етјен, а тука е и Марио Икарди, кој пак добил зелено светло од лекарскиот тим иако се жалеше на повреда.

Покетино против Ница нема да смета ниту на повредените Нејмар, Вајналдум, Ерера и Дракслер, додека покрај Рамос, одмор ќе добие и Бернат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни