Поврзете се со нас

Свет

Нејмар ги откачи новинарите откако доби прашање за Мбапе (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/CBF_Futebol

Бразил оствари убедлива победа над Гана, во натпревар во кој Нејмар повторно имаше важна улога во играта на „кариоките“, а по триумфот добил и неколку незгодни прашања од новинарите.

Медиумите последниот период шпекулираа дека Нејмар не е во добри односи со соиграчот Килијан Мбапе, но Бразилецот не бил расположен да ја коментира оваа тема.

По неколку вообичаени прашања за средбата, од Нејмар било побарано да го коментира односот со Мбапе, а тој во тие моменти реши да ја заврши комуникацијата со новинарите.

Нејмар запиша две асистенции против Гана, а стрелци на головите беа Ришарлисон и Маркињос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни