Поврзете се со нас

Светски првенства

Митровиќ промаши зицер, Камерунците казнија од прекин (Видео)

Објавено

на

Камерун успеа да стигне до предност на мундијалскиот натпевар со Србија, во дуел на две репрезентации кои не смеат да си дозволат поразот во ова второ коло.

Србите први притиснаа, Митровиќ најпрвин го погоди дирекот, а подоцна имаше и уште една голема шанса, зицер за кој е навистина неверојатно дека не го претвори во погодок.

Камерунците казнија на спротивната страна, па по еден прекин и нафрлување во шеснаесетникот, Нкулу го пронајде Кастелето, а овој без проблеми го совлада Милинковиќ-Савиќ.

Србија направи голем пресврт за три минути (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни