Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Левандовски ја детектираше причината поради која Барселона испадна од ЛШ

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona

Роберт Левандовски немаше долг престој со својата репрезентација на СП во Катар, но поради суспензија ќе мора да почека пред да им се врати на обврските во тимот на Барселона.

Во празничното интервју за „Спорт“, Левандовски зборувал на повеќе теми, а ја истакнал и својата желба за следната година.

– Мојата желба за 2023 година е да ги направиме горди фановите на Барселона. Да ги направиме горди со игрите, со трофеите, не знам што точно подразбира тоа, но се надевам дека ќе бидат големи успеси, – вели полскиот напаѓач.

Левандовски се навратил и во прераната елиминација на Барса од ЛШ.

– Потфрливме во Лигата на шампионите, но според мене причина за тоа беа големиот број повреди по интернационалната пауза. Имавме пет-шест повреди, најмногу во одбраната и тоа влијаеше на нашиот ритам, на нашата стабилност. Кога немате стабилност во играта, се е потешко на теренот, – вели Левандовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни