Поврзете се со нас

Англија

Клоп за киксот против Барнли: Ова е силна шлаканица…

Објавено

на

blank

Поразот на Ливерпул од Барнли ја продолжи негативната серија на англискиот првак во Премиер лигата, а менаџерот Јирген Клоп призна дека не очекувал ваков „удар“ на оваа средба.

Германскиот менаџер ја презема одговорноста за неуспешниот настап на „Енфилд“.

– Ова е силна, силна шлаканица за нас, но тоа е моја одговорност, така може најлесно да се објасни.

– Ја имавме топката често, креиравме одредени ситуации, но не ги реализиравме. Тоа го остави натпреварот отворен, а потоа тие добија пенал, Алисон ми кажа дека не го допрел противничкиот фудбалер, јас не можев да видам.

– Направивме многу погрешни одлуки, но моја задача е сите да се на вистинската позиција. Мора да ги искористиме поуките од вечерва веќе за следниот натпревар, – изјавил Клоп.

По денешниот пораз, Ливерпул има шест бодови помалку од актуелниот лидер Манчестер Јунајтед.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни