Поврзете се со нас

Англија

Клоп реагираше на коментар од студиото, Кин мораше да се дообјаснува (Видео)

Објавено

на

blank

Јирген Клоп го водеше Ливерпул до важна победа на дербито против Арсенал (3:1), а по натпреварот реши експресно да одговори на критиките на Рој Кин.

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед како гостин во студиото на „Скај Спортс“ спомнал дека фудбалерите на Ливерпул биле неорганизирани во одредени ситуации, а Клоп реагираше веднаш откако не му се допадна тоа што Кин ја критикува играта на неговиот тим.

– Можеби Кин зборуваше за друг натпревар, бидејќи немаше ништо во тој стил вечерва.

– Одигравме одлично, од првата секунда доминиравме против екипа која е во одлична форма. Немам никакви замерки за моите играчи, беше целосно спротивно од неорганизирано и неангажирано, – истакнал Клоп, по што малку невообичаено Кин мораше да се дообјаснува дека рекол дека играчите на Ливерпул биле несмасни на моменти, но сепак имал само комплименти за целиот настап.

– Ќе ја погледнам снимката 100 проценти, – му порача Клоп на крајот на конверзацијата.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни