Поврзете се со нас

Македонија

Инфантино со видео обраќање му посака успешен мандат на Сејдини

Објавено

на

Денеска се одржува Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија, а уште пред официјалниот избор, Муамер Сејдини доби поддршка од првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино.

Претседателот на Светската фудбалска федерација во своето видео обраќање, му го честиташе мандатот на досегашниот предводник на ФФМ и не заборави да честита за пласманот на нашата репрезентација на Европското првенството.

– Драги пријатели на фудбалот во Македонија, драг Муамед, за мене е чест да се обратам на генералното собрание, за жал не можам да бидам со вас, во моментов се наоѓам во Мароко, за конгресот на Африканската фудбалска конфедерација.

– Но, со срцето сум таму со вас. Вие имате претседателски избори, Муамед е номиниран како единствен кандидат. Драг пријетеле, ти честитам однапред, одлично ја работиш работата и секако дека ќе продолжиш така со твојот тим, – нагласи Инфантино во своето видео обраќање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни