Поврзете се со нас

Франција

Икарди со нова фотографија на Инстаграм најави прошка од Ванда (Фото)

Објавено

на

Мауро Икарди го пропушти вчерашниот натпревар на ПСЖ во Лигата на шампионите, бидејќи негова главна преокупација во моментов е како да добие прошка од неговата сопруга Ванда Нара.

Ванда го обвини Аргентинецот за неверство и реши да ја прекине секоја комуникација со него, а фудбалската ѕвезда се обидува да ја заврши сапуницата со среќен крај.

На својот Инстаграм профил, Икарди објави нова заедничка фотографија, која ја „засили“ со емотивна порака упатена до Ванда. Според таблоидите, напишаното наведува на заклучок дека Мауро ќе добие втора шанса од својата актуелна сопруга.

– Ти благодарам љубов моја што продолжуваш да веруваш во оваа фамилија, благодарам што си моторот на нашите животи, те сакам.

– Колку боли да ги повредиш саканите? Болката поминува само кога ќе добиеш прошка од тој што си го повредил, напишал Икарди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни