Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ објави фотографија со голем ривал и предизвика воодушевување кај тениските фанови (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/CincyTennis

Новак Ѓоковиќ веќе е фокусиран на својот следен предизвик, а тоа е настапот на престижниот Мастерс во Индијан Велс, кој започнува на 6. март.

По краткиот одмор, српскиот тенисер повторно ќе атакува на нов трофеј, а предизвика многу внимание со фотографијата објавена на својот Инстаграм профил.

Ѓоковиќ тргнал кон Америка со авионски лет, во кој „налетал“ на својот голем ривал Рафаел Надал, фотографија која ги изненади тениските фанови.

– Одлично друштво на пат кон САД, – напиша Ноле, заедно со препознатливите „Идемо“ и „Вамос“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни