Поврзете се со нас

Германија

Борусија се „откажа“ од Реина, два клуба во битка за потписот на Американецот

Објавено

на

Борусија Дортмунд го врати Џејдон Санчо во своите редови во актуелниот преоден рок, а очигледно е подготвена да се откаже од услугите на Џовани Реина.

Американскиот репрезентативец и самиот не е задоволен од минутажата која ја добива во редовите на бундеслигашот, па посакува средина во која ќе може почесто да биде на теренот, а во игра се Нотингем Форест и Олимпик Марсеј.

Медиумите првично објавија за напредни преговори со премиерлигашот, кој побарал и клаузула за откупување на договорот по крајот на сезоната, но сега мала предност имаат Французите.

Реина сега треба да донесе конечна одлука и тоа да го потврди со Борусија, а германскиот клуб како приоритет ја има поставено сумата за откупување на договорот, бидејќи соработката со Реина е договорена до јуни 2025 година.

Сезонава, Американецот забележа само 13 настапи во Бундеслигата за „милионерите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни