Поврзете се со нас

Германија

Борусија го потврди второто засилување од Премиер лигата

Објавено

на

https://twitter.com/BVB

По вчерашната промоција на Џејдон Санчо како важен повратник во германскиот состав, Борусија Дортмунд денеска потврди уште едно засилување од премиерлигашки клуб.

Се работи за Јан Матсен, кој доаѓа на шестмесечен заем од редовите на Челси, а двата клуба не вклучиле клаузула за можност за откупување на договорот по крајот на сезоната.

Матсен претходните сезони играше на заем во неколку клубови, актуелната ја започна под водство на Маурисио Покетино, забележувајќи 15 настапи од кои најголем дел од клупата.

Борусија планира многу посериозно да го искористи потенцијалот на холандскиот фудбалер, кој ќе биде поддршка за Рами Бенсебаини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни