Поврзете се со нас

Свет

Бејл потврди дека ќе учествува на силен голф турнир во Калифорнија

Објавено

на

Foto:twitter.com/LAFC

Неколку недели откако стави крај на фудбалската кариера, Герет Бејл потврди дека ќе учествува на првиот професионален турнир во голф.

Велшанецот ќе биде дел од турнирот Пебл Бич во Калифорнија кој ќе се одржува следниот месец, а на кој ќе учествуваат аматери и професионалци.

– Со задоволство објавувам дека ќе настапувам на Пибл Бич Про-Ам турнирот на стартот на следниот месец. Одиме, – напиша Бејл на социјалните мрежи.

Бејл е голем фан на голфот, па дури и си создаде проблем додека настапуваше за Реал Мадрид, а за време на обврските кон националниот тим беше фотографиран со натпис: Велс, голф, Мадрид – по тој редослед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gareth Bale (@garethbale11)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни