Поврзете се со нас

Шпанија

Атлетико Мадрид без четири важни играчи за гостувањето кај Хетафе

Објавено

на

Атлетико Мадрид освои само бод во дуелот со Атлетик Билбао, а утре му гостува на Хетафе во обид да им се врати на победите.

Сепак, тренерот Диего Симеоне нема да смета на неколку важни фудбалери, потврди клубот.

Поради повреди отпаднаа Коке, Кондогбија и Лемар и тие не се повикани за гостувањето на „Колисеум“, податок кој е потврда дека Симеоне ќе има помал простор за ротации и замени во својот тим.

Црвениот картон на дуелот со Атлетик значи дека оваа средба ќе ја пропушти и Жоао Феликс.

Натпреварот Хетафе-Атлетико се игра утре од 19:30 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни