Поврзете се со нас

Билијард и Снукер

Активисти ги шокираа снукер ѕвездите: Портокалова пудра и лепење за маса на најелитниот турнир (Видео)

Објавено

на

Турнирот познат како Светско првенство секоја година се одржува во Шефилд и важи за најзначаен и најпрестижен натпревар во текот на секоја сезона во професионалниот снукер.

Тоа значи и голема популарност меѓу фановите кои ги следат возбудливите дуели, а годинава видоа и сцена која досега не се случила на елитните снукер натпревари.

Вчерашниот дуел меѓу Роберт Милкинс и Џо Пери бил прекинат откако на нивната маса влета непознато лице, истурајќи портокалова пудра, како дел од кампањата за предупредување за последиците од климатските промени.

На дуелот меѓу Марк Ален и Фан Женгји се појави жена која со иста цел сакаше да се залепи со рацете на масата, но судијата со навремена реакција успеа да ја спречи во нејзината намера.

Ален и Женгји продолжиле по кратка пауза, Милкинс и Пери својот дуел ќе го започнат денеска, а полицијата ги уапсила лицата одговорни за неочекуваните сцени во „Крусибл“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни