Поврзете се со нас

Светски првенства

Агуеро го брани Меси во конфликтот со боксерот Канело (Видео)

Објавено

на

Лионел Меси доби отворена закана од боксерот Канело Алварес, откако на социјалните мрежи се појави видео на кое аргентинската ѕвезда шутира мексикански дрес во соблекувалната.

Познатиот боксер го видел видеото и му порача на Меси дека ќе настрада ако се сретнат во иднина, а сега во конфликтот се вклучи и Серхио Агуеро.

Поранешниот аргентински репрезентативец испратил порака до Канело, бранејќи го својот добар пријател.

– Господине Канело, не си барајте изговор за креирање конфликт.

– Сигурен сум дека не се разбирате од фудбал и не знаете што се случува во соблекувалните.

– Дресовите секогаш се испотени и се наоѓаат на подот. Ако добро гледате, Меси прави движење за да ја ослободи ногата и случајно го закачи дресот, – детално објаснил Агуеро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни