Поврзете се со нас

Европски купови

Димитријевиќ одличен против Цедевита Олимпија

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ се прикажа во одлично светло на вечерашното гостување на неговиот Хувентуд во Љубљана во пресметката со Цедевита Олимпија во последниот меч од оваа фаза Еврокупот.

Плејмејкерот за 18 минути на паркетот реализираше 13 поени (5/6 за еден, 4/6 за два, 0/3 за три) со 1 скок, 4 асистенции и 3 украдени топки, меѓутоа оваа негова партија не беше наградена со поголен резултат затоа што клубот од Бадалона претрпе убедлив пораз од 103-81.

Ама без разлика на овој пораз шпанскиот прволигаш ќе игра во Топ 16 фазата на ова натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни