Поврзете се со нас

Свет

Крстевски од Австрија се сели во Романија

Објавено

на

blank

Повремениот македонски репрезентативец Горан Крстевски пронајде нов ангажман и во наредната сезона ќе го носи дресот на Фочани.

Се работи за тим од Романија со кој бекот потпиша двегодишен договор. Со ова Крстевски ја продолжува својата интернационална приказна со оглед на тоа што минатава сезона беше дел од австрски Линц заедно со крилото Никола Костески.

Во Македонија тој играше за Металург и составот на Еурофарм Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни