Тренерот на Бостон се впуштил во романса со вработена во клубот, следи жестока казна

Тимот на Бостон Селтикс беше едно од најпријатните изненадувања минатата сезона во која играше дури и во финалето на НБА лигата, резултат за кој голема заслуга имаше тренерот Име Удока. Меѓутоа како што стојат работите Удока нема да може да го води тимот во престојнава сезона, а причината за тоа е што влегол во интимна … Продолжи со читање Тренерот на Бостон се впуштил во романса со вработена во клубот, следи жестока казна