Швајцарците се закануваат: Македонија не е врвна репрезентација, ќе ја победиме ако одиграме како против Данска

Македонската ракометна репрезентација утре го заокружува квалификацискиот циклус за Европското првенство и тоа со средбата против Швајцарија во Скопје која започнува во 18 часот во  СЦ „Јане Сандански“. Ние веќе обезбедивме пласман на континенталнииот собир и овој дуел може да ни послужи за воигрување на екипата, да се испробаат некои тактички варијанти со тоа што … Продолжи со читање Швајцарците се закануваат: Македонија не е врвна репрезентација, ќе ја победиме ако одиграме како против Данска