Робев е МВП на финалето: Вакви натпревари се добиваат само со желба и борбеност, успеавме…

Тимот на МЗТ Скопје успеа да го одбрани трофејот во Купот во Македонија и тоа откако во драмата во Битола го доби Пелистер со 62:60. „Металците“ се соочува со доста предизвици во мечот, беа во негатива, се повреди Војдан, потоа завршните минути мораше да ги игра и без капитенот Дамјан Стојановски, па најголемата одговорност во … Продолжи со читање Робев е МВП на финалето: Вакви натпревари се добиваат само со желба и борбеност, успеавме…