Погба со искрен заклучок по четирите примени гола на „Кинг Пауер“ (Видео)

Покрај менаџерот Оле Гунар Солскјер, Пол Погба беше играчот на Јунајтед кој прв даде изјава по крајот на рекордната серија која ја имаше Манчестер на гостувањата, бидејќи по 29 натпревари на страна, „ѓаволите“ денеска загубија од Лестер на „Кинг Пауер“. Во еден фантастичен меч со трилер завршницата и шест постигнати гола, Лестер на крајот победи … Продолжи со читање Погба со искрен заклучок по четирите примени гола на „Кинг Пауер“ (Видео)