Пикси го впери прстот и му смисли нов прекар на несопирливиот „Митро-гол“ (Видео)

Фудбалската репрезентација на Србија доживува ѕвездени моменти со Драган Стојковиќ како селектор, бидејќи покрај пласманот на Светското првенство кое беше обезбедно со голема победа во Португалија, „орлите“ остварија нов голем успех и во Лигата на нации. Со забележената победа во Осло на гостувањето, Србија се промовираше во Лигата А во Лигата на нации и наредната … Продолжи со читање Пикси го впери прстот и му смисли нов прекар на несопирливиот „Митро-гол“ (Видео)