МЗТ Скопје ја освои Битола и по 12. пат му се радува на трофејот во Купот на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје се старо-нови шампиони во Купот на Македонија, натпреварување кое го носи името на нашата легенда Благоја Георгиевски-Буштур. Во супер неизвесен и драматичен меч, „штрковите“ славеа со 62:60 и со тоа уште еднаш потврдија дека се најдобра екипа во нашата кошарка. МЗТ во завршните минути не можеше да смета на капитенот Дамјан … Продолжи со читање МЗТ Скопје ја освои Битола и по 12. пат му се радува на трофејот во Купот на Македонија