Лофтус-Чик како Кака, Милан со сигурна партија на чекор до осминафиналето во ЛЕ (ВИДЕО)

Италијанскиот прволигаш Милан убедливо го совлада Рен и е на добар пат да обезбеди пласман во осминафиналето на Лига Европа. Клубот од Милан го одбрани домашниот терен и со чиста победа од 3-0 се доведе во одлична позиција пред реваншот во Франција кој е на програмата на 22 февруари. „Росонерите“ го имаа расположениот Лофтус-Чик кој … Продолжи со читање Лофтус-Чик како Кака, Милан со сигурна партија на чекор до осминафиналето во ЛЕ (ВИДЕО)