Квартараро стигна до прва Мото ГП победа, „откачениот“ Маркез заврши во болница (Видео)

Фабио Квартараро конечно дочека да се израдува на една голема победа во Мото ГП шампионатот, откако денеска славеше на патеката во Херез која е прва во календарот од новата натпреварувачка сезона. Откако минатата сезона во неколку наврати заврши во опашот на Марк Маркез, младиот Французин ова попладне се израдува на својот најголем успех во кариерата, … Продолжи со читање Квартараро стигна до прва Мото ГП победа, „откачениот“ Маркез заврши во болница (Видео)