Колумбиска лекција за Шпанија: Диаз му ја сокри топката на Вивијан, Муњоз погоди акробатски (Видео)

Шпанија и Колумбија синоќа се сретнаа во пријателски натпревар кој се играше во Лондон, а европската селекција ќе сака што побргу да го заборави дуелот на кој не успеа да постигне гол, а притоа беше целосно надиграна во 61. минута. Колумбијците максимално го искористија својот талент за да реализираат акција, со која и го решија … Продолжи со читање Колумбиска лекција за Шпанија: Диаз му ја сокри топката на Вивијан, Муњоз погоди акробатски (Видео)