Јончевски: Ќе продолжиме да ги бараме нашите шанси за ЕП, ова е апсолутно заслужено!

Македонската сениорска кошаркарска репрезентација издвојува убедлива победа над Полска од 96:71 во втората средба од квалификацискиот цуклус за пласман на Европското првенство. Моќно издание: Блескавата Македонија ја понижи Полска на нејзин терен Иако на хартија важевме за аутсајдери на теренот сликата беше сосема поинаква, нашите кошаркари знаеја што сакаат и што прават низ сите 40 … Продолжи со читање Јончевски: Ќе продолжиме да ги бараме нашите шанси за ЕП, ова е апсолутно заслужено!