Ферстапен излета по судирот со Хамилтон, трката на Силверстоун прекината (Видео)

Формула 1 трката на патеката Силверстоун е прекината по само неколку круга и тоа поради инцидентот во кој учествуваа Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. Актуелниот шампион го нападна Ферстапен уште од стартот и веќе во првиот круг дојде до контакт меѓу двата болида. Ферстапен остана без тркало и заврши во заштитната ограда, а барем привремено … Продолжи со читање Ферстапен излета по судирот со Хамилтон, трката на Силверстоун прекината (Видео)