Поврзете се со нас

Балкан

Звезда заглави на отварањето на новата сезона, напаѓачот Бен се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Објавено

на

Динамо Загреб не беше единствената екипа од овие простори која направи кикс на отварањето на новата сезона, односно тоа и се случи и на Црвена Звезда која во својот дом не најде решение за Војводина.

Адеми доби фер-плеј признание, Динамо претрпе шок каков што не се памети на стартот на сезоната (Видео)

За разлика од Динамо кој загуби од Славен Белупо со 2-0 во Хрватска, „црвено-белите“ од Белград одиграа без голови против Војводина, а за тоа најзаслужен беше домашниот напаѓач Ел Фарду Бен.

Бен се најде во идеална шанса во 51 минута, ама наместо рутинска завршница видовме како тој го префрли целиот гол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни