Поврзете се со нас

АБА лига

Звезда се засили со поранешен центар на Милвоки и Минесота

Објавено

на

Оваа недела започнуваа возбудувањата во АБА лигата, а во пресрет на истите браителот на трофејот Црвена Звезда ги засили своите редови со едно познато име од овие простори.

Се работи за поранешниот капитен на Србија и екс член на Милвоки Бакс и Минесота Тимбервулвс, Мирослав Радуљица. Ова за искусниот центар е враќање на Балканот по неколку години по епизодата која ја имаше во Панатинаикос во сезоната 2015/2016.

Договорот е со важност од две години, а тој со своите искуство, квалитет треба да биде значајно засилување за „црвено-белите“ во борбата под кошевите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни