Поврзете се со нас

АБА лига

Звезда добива квалитетно засилување пред пресметката со МЗТ Скопје

Објавено

на

Екипата на Црвена Звезда е на добар пат да обезбеди уште едно квалитетно засилување за престојнава сезона.

Според грчките медиуми нов член на „црвено-белите“ ќе биде искусниот плејмејкер, Стефан Јовиќ. Јовиќ добро ја познава оваа средина затоа што беше дел од истата од 2014 до 2017 година.

Пред да игра во Звезда настапуваше за Слога и Раднички Крагујевац, а по заминувањето од Белград имаше епизоди во Баерн Минхен, Химки и Панатинаикос.

Само да посетиме Звезда новата сезона во АБА лигата ја отвара против нашиот шампион МЗТ Скопје и тоа престојниов викенд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни