Поврзете се со нас

АТП

Зверев со пресврт до пехарот на Мастерсот во Мадрид (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобриот германски тенисер, Александер Зверев е победник на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Мадрид.

Зверев ја комплетираше фантастичната седмица со славје во финалето над Матео Беретини со 2-1 во сетови (6-7(8), 6-4, 6-3). Ова беше дуел во кој Германецот се избори за пресврт во вториот и третиот сет во кој не загуби ниту еден гејм на свој сервис, направи три брејка што беше доволно за победа за втора титула во Мадрид или вкупно четврта од оваа серија.

Во оваа седмица Александер ги доби уште Надал и Тим, двајца играчи кои се фантастични на земја што секако и дава дополнителна тежина на победата во шпанската престолнина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни